powered by Agones.gr - livescore

Δευτέρα

Αήττητη η ομάδα του Α.Ο.Πολυγύρου στο μπάσκετ. Ο σημειωτής του φύλλου αγώνα δεν δήλωσε συμμετοχή παίχτη του Πολυγύρου

Από: Ιωάννης Σφυρής, 3 Νοεμβρίου 2014

Ικαροι Σερρών- ΑΟ Πολυγύρου 63-69.
Τρία στα τρία για τον ΑΟΠ στο Πρωτάθλημα Γ’ Εθνικής.
Και οι τρεις νίκες εκτός έδρας.
Μόνη αήττητη η ομάδα μας στον Όμιλο που συμμετέχει μετά από τέσσερις αγωνιστικές.
Και τώρα ήρθε η ώρα η ομάδα να κάνει την εμφάνιση της μπρόστα στο κοινό της.
Την ερχόμενη Κυριακή 9 Νοεμβρίου η ομάδα μας θα υποδεχτεί την ομάδα του Ορφέα Σκοπού στις 18:00 το απόγευμα.
Η παρουσία ΟΛΩΝ είναι απαραίτητη για να ωθήσει τα παιδιά σε μια ακόμα νίκη.

Ο ΑΓΩΝΑΣ:
Στο α’ δεκάλεπτο η Σερραϊκή ομάδα  βρέθηκε πίσω στο σκορ με -4(2-6) στο 5’ άλλα με αντεπίθεση και ένα γρήγορο 8-3 προηγήθηκε με σκορ 10-9. Η ομάδα μας όμως  απάντησε γρήγορα  και με καλή άμυνα και ευχέρεια στο σκοράρισμα κατάφερε να κλείσει την περίοδο με 17-13.

Στην β’ περίοδο οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο με την ομάδα μας, να έχει σε  καλή μέρα τους Βογιάτζη-Πιπιλιαρη-Κοτζαγιαννη οι οποίοι βοήθησαν να  δημιουργηθεί υπέρ μας προβάδισμα 28-23 και τελικά να κλείσει το ημίχρονο με προβάδισμα 2 πόντων για την ομάδα μας, 30-32.
Στο γ’ δεκάλεπτο, οι Ίκαροι με μπροστάρη τον Γρίψιο και συνοδοιπόρους τους Τράκα-Χορτομάρη πάλεψαν για να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση αλλά η ομάδα μας με την τεχνική καθοδήγηση των Πεγιά- Παπαδόπουλου δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να κρατήσει μια διαφορά 4 πόντων με τη λήξη του δεκαλέπτου.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας συνέχισε στο ίδιο τέμπο και κράτησε την διαφόρα κατακτώντας το ροζ φύλλο αγώνα.
Η ομάδα των Ικάρων είναι ένα αξιόμαχο σύνολο από νέους παίχτες που έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους.
Κακώς η διοίκηση των Ικάρων κατέθεσε  ένσταση με τη δικαιολογία μη χρησιμοποίησης αθλητή ηλικίας κάτω των 20 ετών από την ομάδα μας όπως ορίζει η προκήρυξη του φετινού πρωταθλήματος( απαραίτητη συμμετοχή δύο αθλητών γεννηθέντων από το 1994 και μετά).
Όλα ξεκίνησαν από λάθος του σημειωτή του φύλλου αγώνα  που δεν σημείωσε την συμμετοχή του Αρ. Ζαγορίτη στο τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου.

13. Ίκαροι Σερρών 3 (0-3)*
(*) Με αστερίσκο όσες ομάδες έχουν πραγματοποιήσει το ρεπό τους, και ως εκ τούτου έχουν έναν αγώνα λιγότερο